niedziela, 3 marca 2013

Gabiony na murek oporowy.

Pierwsze tchnienie wiosny i już popędziłam na ogród  który nadal jest w fazie twórczej ale jakby nie było miło pomarzyć. Najpilniejszą sprawą teraz to wyznaczenie ścieżek i murków. Przejrzałam wiele pomysłów na murki oporowe i wszystkie wydały mi się albo za trudne do wykonania albo zbyt czasochłonne. Natrafiłam w końcu na gabiony. Myślę, że będzie to idealne rozwiązanie do mojego małego ogrodu. Prace jakie należy wykonać to:

 1. wyrównanie powierzchni, 
 2. ustawienie koszy gabionowych,
 3. wypełnienie kamieniami,
 4. spięcie górnej powierzchni siatką.
Kamieni-otoczaków ci u mnie dostatek. Miało z nich coś "kiedyś" powstać a teraz do gabionów nadają się idealnie. W porównaniu z postawieniem tradycyjnego murku, wykonanie go z gabionów jest dziecinnie proste. odstraszać może tylko cena. Muszę przemyśleć sprawę po gospodarsku.Górę muru można wykończyć deską, przez co powstanie dodatkowa ławeczka. Nad tym jednak będę zastanawiać się później, kiedy już powstanie murek. Teraz w poszukiwaniu najniekorzystniejszych cen, przeglądam oferty firm zajmujących się produkcją paneli ogrodzeniowych. Z nich powstaną moje murki a w jaki sposób opiszę następnym razem. 

http://www.projektoskop.pl/a-3792-gabiony.html 

3 komentarze:

 1. To na pewno fajna metoda, choć współczuję Ci mozolnego zbierania kamieni. Wcale to tak szybko nie idzie :-), wiem coś na ten temat :-D.
  Trzymam kciuki! Zbliża się piękna pora roku i dłuższe, słoneczne dni, będzie można dłużej pobyć w ogrodzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się składa że sterta kamieni już czeka. Miały być wykorzystane do czegoś innego ale co tam. :)

   Usuń
 2. Jak zawsze życzę powodzenia w ciężkiej pracy.

  OdpowiedzUsuń